Çiçekler ile ilgili kompozisyon örneği

1 yorum
2.687

Çiçekler ile ilgili kompozisyon örneği – Çiçekler üzerine kompozisyon örneği

Çiçekler güzeldir. Etrafa güzel kokular verirler. Doğada çok fazla çiçek türü bulunur. Ama biz çoğunu bilmeyiz. Çiçekler çevreye renk verir. Ve doğayı güzelleştirir. Ben en çok canlı çiçekleri severim. Yani hazır çiçekleri değil. En sevdiğim çiçek güldür ama kırmızı gül. Diğer gülleri de çok severim ama kırmızı gülün yeri başkadır benim için.

Ben büyüdüğümde evimi çiçeklerle donatmak istiyorum. Onları sabah akşam sularım. O zaman evim renk dünyası olur. Ve de misler gibi kokar. Öyle olunca parfüm kullanmama gerek kalmayacaktır. Zaten parfüm de hazır çiçekler gibi sahte. Kokular da güzel ama çiçekler kadar değil.

Hayatımda en önem verdiğim şeylerden biri de çiçektir. Onları en az kitaplar kadar severim ve korurum. Bazı insanlar çiçeklere zarar verirler bence bu çok kötü bir şey hem çevre için hem de gelecek dünya için…

Çoğu insan çiçeklerini kitaplarının ve defterlerinin arasına koyar kuruturlar. Bu çiçekler onlara bir hatıradır çünkü sevdikleri ve önem verdikleri kişiler tarafından verilmiştir. Ben de anı olarak bir gül saklıyorum. Ve gül benim için çok önemli çünkü çok sevdiğim birinden hediye. İnsana, hatıra olarak saklaması için verilen bir çiçek bence ve çok güzel bir duygu.Bence sizde sevdiklerinize çiçekler verin ve onu saklamasını isteyin. O kişi verdiğiniz çiçeği saklıyorsa sizi seviyor demektir.

Herkes çiçekleri sevsin ve korusun. İşte o zaman doğa çok güzel olur. Haydi, hepimiz güzel bir dünya için çevreyi koruyalım. Başta ormanları koruyalım ve geleceğimizi riske atmayalım.

www.ilkedebiyat.com Beğendiğiniz kompozisyonlara ve konu anlatımlarına yorum yaparsanız seviniriz..

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 9 Ocak 2011

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Çiçekler ile ilgili kompozisyon örneği (1 Yorum)